mandat za plecami

Francja Niespójność przepisów prawa WysłanyZgłoszenie anonimowe

mandat za plecamiDzień dobry,

3 maja 2021 przekroczyłem granice Hiszpania-Francja. Bez większego problemu. Co prawda miałem kontrolę Policji pod kątem posiadania testu PCR.

Nie miałem go.

Z informacji, które podawał wówczas serwis ReopenEU wynikało, że w przypadku tranzytu nie muszę go posiadać (jechałem prosto do Polski nie zatrzymując się nigdzie prócz stacji benzynowych).

Policjanci po sprawdzeniu dokumentów (dowód osobisty, dowód rejestracyjny) powiedzieli że wszystko się zgadza i że mogę jechac. 10 maja jednak wystawiono mi mandat na 135Euro (od sierpnia to będzie 250Euro więcej) za nieprzestrzeganie covidowych zasad - chodziło o wjazd do Francji bez ważnego testu PCR. Wysłano go do mnie listem - dotarł około 20 maja.

Nie wydaje mi się to sprawiedliwe.

Czy policja nie powinna na miejscu mnie poinformować, że to podlega karze grzywny? Lub zawrócić mnie na granicy? Nadmienię jeszcze, że list jest w języku polskim za wyjątkiem rubryki gdzie znajduje się opis przewinienia (to jest po francusku).

Odwoływałem się od tej decyzji na stronie Antai, ale nikt mi nic nie odpisał, status po prostu zmienił się na 'rozpatrzone' i pojawia się informacja, że nie odnotowano wpłaty.

 

0 komentarzy