Mamy już system wsparcia firm transportowych

07.05.2020

6 maja br. zgodnie z zapisami zawartymi w tarczy antykryzysowej ruszył system wsparcia firm transportowych "Branża transportowa jak wiele innych musi otrzymać wsparcie, bo to jest krwiobieg polskiej gospodarki. (...) Dzięki zawartym w tarczy antykryzysowej zapisom, dzisiaj rusza system wsparcia firm transportowych" – skomentował Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

W ramach działań uruchomiono stronę internetową za pomocą której przewoźnicy będą mogli składać wnioski o leasing operacyjny z karencją w spłacie (https://www.arp-tarcza.pl/). To tu przedsiębiorcy będą mogli również wnioskować o uzyskanie pożyczek obrotowych.

Minister zauważył również, że w szczególnie trudnej sytuacji są przewoźnicy osób, ponieważ usługi turystyczne obecnie w ogóle nie funkcjonują. Przypomniał jednocześnie, że kierowcy firm transportowych przejeżdżający przez polskie granice nie muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie.

W tym trudnym okresie dla polskich firm bardzo ważne jest każde wsparcie, nawet to najmniejsze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że branża transportowa ma znaczący wpływ na PKB naszego kraju,